„BAROKO PERLAI“

„BAROKO PERLAI“

Koncerte „Baroko perlai“ skambės baroko epochos genijų J. S. Bacho, G. F. Händelio, A. Vivaldi ir G. B. Pergolesi kūriniai. „Tai iš tikrųjų labai harmoninga ir šviesi muzika. Joje nėra destrukcijos – kai jos klausai ar groji, širdis džiaugiasi, tampi laimingesnis“, – sakė koncerto sumanytojas, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro fleitininkas Andrius Radziukynas.

Idėja surengti baroko muzikos koncertą kilo neatsitiktinai. Baroko muzika A. Radziukyną lydi jau seniai – nuo studijų Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje laikų muzikantas organizuodavo barokinius koncertus, su kuriais keliaudavo po visą Lietuvą. A. Radziukynas pasakojo, kad meile šiai muzikai jį užkrėtė mokytojas, žymus fleitininkas, kamerinės muzikos ansamblio „Musica humana“ įkūrėjas ir vadovas prof. Algirdas Vizgirda.

Gražiausių baroko kūrinių kamerinį koncertą surengti sumanęs A. Radziukynas, kolegų šiltai vadinamas koncerto meno vadovu, į tokius epitetus juokdamasis tik numoja ranka. „Visi mes čia lygūs ir visi dirbam labai kūrybingai“, – po repeticijos kalbėjo A. Radziukynas. Menininko meilę muzikai išduoda spindinčios akys ir užsidegimas kalbant apie koncerto kūrybinį procesą.

Koncerte gros Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro primarijai

Programos atlikėjai: Andrius Radziukynas (fleita), Andrius Puplauskis (fagotas), Darius Narkevičius (mandolina, smuikas), Ieva Sipaitytė (smuikas), Vytautas Martišius (smuikas), Toma Bandzaitytė (smuikas), Ričardas Vytas (altas), Povilas Jacunskas (violončelė), Arnas Kmieliauskas (violončelė), Arūnas Kučinskas (kontrabosas), Andžej Pilecki (klavesinas).

Sugalvojęs koncerto idėją, A. Radziukynas džiaugėsi, kad jo vizijai pritarė kolegos ir sutiko kartu muzikuoti. „Labai džiaugiuosi, kad maestro Gintaras Rinkevičius suteikė galimybę atlikti šitą koncertą. Jame gros puikūs muzikantai. Visi jie praktiškai primarijai – groja pirmuosiuose pultuose, – pasakojo atlikėjas. – Šalia darbo orkestre, muzikantai taip pat groja ir savo ansambliuose: Ieva Sipaitytė – „Chordos“ kvartete, Povilas Jacunskas – „FortVio“ trio, Toma Bandzaitytė ir Ričardas Vytas – „Musica humana“, Andrius Puplauskis – Šv. Kristupo kvintete. Užtat lengva dirbti drauge – jie labai gerai išmano muziką, taip pat ir barokinę, yra puikūs kamerinės muzikos atlikėjai“, – gerų žodžių kolegoms negailėjo A. Radziukynas.

Priešnuodis negatyvumui

Pasak menininko, baroko muzika gali veikti ir kaip puikus priešnuodis mūsų visuomenėje įsigalinčiam negatyvumui. „Dabar labai daug destrukcijos, susvetimėjimo, egoizmo, vartotojiškumo – galvojimo tik apie save. O iš tiesų juk esame vieni su kitais susiję, tik to nenorime pripažinti. Manau, kad turėtume jaustis labiau atsakingi vieni už kitus“, – svarstė A. Radziukynas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *