Programa

PRISIKĖLIMO MIŠIOS

2019 m. Balandžio 21 d., sekmadienis, 7 val. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra (Aušros takas 3, Šiauliai)


Atlikėjai:
Šiaulių valstybinis kamerinis choras POLIFONIJA
(Meno vadovas ir vyr. dirigentas TOMAS AMBROZAITIS)
JŪRATĖ MINKEVIČIŪTĖ (vargonai)
ŠIAULIŲ VARINIŲ PUČIAMŲJŲ INSTRUMENTŲ KVINTETAS

Šv. Velykos – viena svarbiausių viso krikščioniškojo pasaulio švenčių, ypač laukiamų Lietuvoje. Šiauliuose Kristaus prisikėlimo rytas kiekvienais metais būna ypatingas – tik mūsų miesto katedroje susirinkę tikintieji gali klausytis profesionalaus choro atliekamų giesmių. Prisikėlimo Mišios skelbia apie antrą Velykų dieną prasidėsiantį ir visą savaitę vyksiantį festivalį „Resurrexit“, kurį organizuoja Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“.

FESTIVALIO ATIDARYMO KONCERTAS „BAROKO ŠVIESOJE“

2019 m. Balandžio 22 d., pirmadienis, 18:00 val. Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra (Aušros takas 3, Šiauliai)

Atlikėjai
Ansamblis „Ar‘s Musica“
Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“
Dirigentas – Tomas Ambrozaitis
Programoje:
J. S. Bach, G. F. Händel, A. Vivaldi, P. Vasks, A. Pärt
Koncertas nemokamas

Ansamblis „AR‘s Musica“ įžiebs muzikinę festivalio „Resurrexit“ ugnį ir kvies švęsti šv. Velykas, mėgaujantis baroko šedevrais. Koncerte „Baroko šviesoje“ susitiks klasikinis barokas ir šiuolaikinės jo interpretacijos. J. S. Bach‘as, G. Ph. Telemann‘as, G. F. Händel‘is, A. Vivaldi – tai vardai tų baroko epochos genijų, ant kurių laikėsi visa XVII - XVIII a. muzika. Koncerte jų kūryba išradingai persipins ir kurs dialogus su šiuolaikiniais kūriniais – impresionistiniu, tapybišku ir jausmingu P. Vask‘o „Peizažu su paukščiais“ bei hipnotizuojančiu įtaigumu pasižyminčia A. Pärt‘o kompozicija „Fratres“, savyje apjungiančia gaivališką energiją ir didingą ramybę, akimirkos ir amžinybės sandūrą.

BERSIADA (Kompozitorius Bersa ir jo amžininkai)

2019 m. Balandžio 23 d., antradienis, 18:00 val. Šiaulių kamerinė salė „Polifonija“(Aušros al. 15)

Atlikėjai
Zagrebo gitarų kvartetas (Kroatija)
Programoje:
B. Bersa, M. Ravel, C. Debussy, M. de Falla
Bilietai: 7 Eur ir 5 Eur (su nuolaida)


Koncerte skambės kroatų kompozitoriaus Blagoje Bersa ir jo garsiųjų amžininkų M. Ravel’io, C. Debussy, M. de Falla, kūrusių XIX–XX a. sandūroje, muzika. Lietuvoje mažai žinomas B. Bersa keliavo ir dirbo Europoje. Laikotarpis, kuomet jis gyveno, žymi svarbų įvykį – 1907 metais Miunchene buvo įkurtas pirmasis profesionalus gitarų kvartetas. Jis su pasisekimu koncertavo Vokietijoje ir Austrijoje, todėl tikėtina, kad Bersa ten galėjo išgirsti šio ansamblio atliekamą muziką. O jeigu tai iš tikrųjų nutiko? O kas, jeigu Bersa, Ravel’is, Debussy ir de Falla rašė muziką gitarai ar net keturioms? Šio vakaro programa nukels mus į įsivaizduojamą pasaulį, kuriame tikimybė tampa realybe.

Koncerto partneris Kroatijos Respublikos ambasada Lietuvos Respublikoje.

SKAMBANTYS ŠIMTMEČIAI

2019 m. Balandžio 24 d., trečiadienis, 18:30 val. Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo bažnyčia (Gegužių g. 57)

Atlikėjai
Lina Marija Songailė (smuikas)
Vilimas Norkūnas (vargonai)
Programoje:
J. S. Bach, G. Muffat, T. A. Vitali
Koncertas nemokamas

Koncerte skambės XVII–XVIII a. genijų J. S. Bach‘o, G. Muffat‘o ir T. A. Vitali kūriniai. Jaunieji Lietuvos talentai – Lina Marija Songailė ir Vilimas Norkūnas – demonstruos neribotas, rodos, nesuderinamų instrumentų galimybes. Sunku patikėti, kiek daug gilių minčių ir stipriausių jausmų gali sukelti mažu instrumentu – smuiku – išgaunami garsai. O vargonai, tituluojami instrumentų karaliumi, klausytojus įtrauks į gilią muzikinę maldą. Šimtmečių išbandymus atlaikiusi, puikaus dueto atliekama muzika pripildys sakralią bažnyčios erdvę gyvybės ir grožio.

ELEGANTIŠKA MUZIKA

2019 m. Balandžio 25 d., ketvirtadienis, 18:00 val. Šiaulių kamerinė salė „Polifonija“ (Aušros al. 15)

Atlikėjai
Styginių kvartetas „Akilone“ (Prancūzija)
Programoje:
W. A. Mozart, L. van Beethoven, J. Brahms
Bilietai: 7 Eur ir 5 Eur (su nuolaida)

Vargu, ar esate kada nors matę styginių kvartete grojant daugiau kaip vieną moterį. Dvi muzikantės kvartetuose – tikra retenybė! O profesionalių, styginiais instrumentais griežiančių, moterų ansamblius galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. Kvartetas „Akilone“ – maloni išimtis. Keturių jaunų, žavių moterų muzikavimas stebina menine branda, jėga ir nuostabia, instrumentais išgaunamų garsų, spalva. Šis ansamblis elegantišku muzikavimu, sodriomis intonacijomis ir gyva dvasia savo atliekamiems kūriniams suteikia gilios prasmės bei poetiškumo. Keturioms skirtingoms asmenybėms, charakteriams ir sieloms susiliejus, jos tampa vienu instrumentu, sudarytu iš šešiolikos stygų ir keturiasdešimties pirštų.

BAISOGALOJE Muzikos ir poezijos vakaras „Tres Salvete“

2019 m. Balandžio 25 d., ketvirtadienis, 18:00 val. Baisogalos dvaro rūmai (R. Žebenkos g. 12, Baisogala, Radviliškio r.)

Atlikėjai:
Diana Tiškovaitė (sopranas)
Nomeda Bėčiūtė (aktorė)
Regina Marozienė (kanklės)
Bilietai: 5 Eur ir 3 Eur (su nuolaida)

„Jeigu aš medis, kurį kada nors nukirs, / Iš manęs nedarykit tvorų, / Nesupjaukite malkoms. / Iš manęs padarykite lieptą, / Duris arba slenkstį, / Ties kuriuo pasisveikina.“ (M. Martinaitis)

Tai trijų moterų, dainininkės Dianos Tiškovaitės, aktorės Nomedos Bėčiūtės ir kanklininkės Reginos Marozienės, pamąstymai apie tai, kas mes, iš kur mes, kaip mes, kokie mes... Balso, žodžio ir instrumento improvizacijos kviečia pasisveikinti tarp dangaus ir žemės. Muzikos ir žodžio žaismės suvirpintomis stygomis prabyla gyvenimo filosofija, atklystanti iš praeities gelmių, kirbinanti dabartį ir viltingai žiūrinti į ateitį.

EUROPINIS REČITALIS (Skiriama didžiausios ES plėtros bangos 15 metų sukakčiai paminėti)

2019 m. Balandžio 26 d., penktadienis, 18 val., Šiaulių kamerinė salė „Polifonija“ (Aušros al. 15)

Atlikėjas
Wojciech Waleczek (fortepijonas, Lenkija)
Programoje:
W. A. Mozart, C. Franck, T. Radoslavov, I. Zajc, D. Pentecost, E. Tubin, J. Vītols, M. K. Čiurlionis ir kt. kompozitorių kūriniai
Bilietai 7 Eur ir 5 Eur (su nuolaida)

Wojciech‘as Waleczek‘as – virtuoziškas, nepaprastai lakios bei turtingos muzikinės vaizduotės pianistas – mėgsta iššūkius bei siurprizus. Keletą paruošė ir jums: jis atliks net 25 pjeses fortepijonui, kurių kiekviena reprezentuos skirtingas valstybes, prisijungusias prie Europos Sąjungos iki 2004-ųjų metų. Lietuvai šie metai labai svarbūs, nes mūsų šalis buvo viena iš dešimties, tuokart priimtų į ES, o šiemet ji turi puikią progą švęsti gražią 15-kos metų sukaktį. Lenkų atlikėjas įsitikinęs, jog bus smagu ne tik klausytis spalvingo muzikos vėrinio, bet ir jame atpažinti mūsų šalies „atstovą“. Kaip jam seksis – intriga verta jūsų dėmesio!

Koncerto partneris LENKIJOS RESPUBLIKOS AMBASADA, Lenkijos institutas Vilniuje.

PLUNGĖJE „Audra tyloje“

2019 m. Balandžio 26 d., penktadienis, 16:30 val. Plungės Oginskių rūmai (Parko g. 3A, Plungė)

Atlikėjai:
Kaspars Zemītis (gitara, Latvija)
Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“
Dirigentas - Povilas Vanžodis
Programoje:
J. S. Bach, E. Dārziņš, K. Zemītis ir kt.
Bilietai: 7 Eur ir 4 Eur (su nuolaida)

Kaspars Zemītis – gitaros virtuozas, kuris pripildo muziką savo meistryste ir talentu. Kai jo pirštai paliečia stygas, nutinka stebuklas – muzika atgyja, įgauna apimtį ir kvėpavimą. Gitara, kuria groja Kaspars, skamba tobulai ir to pakanka – nebereikia jokio kito instrumento ar orkestro. Kaspars su savo gitara gali būti daug įdomesnis ir patrauklesnis negu visas orkestras.
Gitaristas, kompozitorius ir pedagogas K. Zemītis kvies klausytis jo atliekamų originalių ir aranžuotų kompozicijų: nuo J. S. Bach‘o iki garsiosios airių roko grupės „U2“. Koncerte pirmą kartą Lietuvoje skambės ir jo sukurtos Mišios gitarai ir mišriam chorui.

SKAMBA VELYKŲ VARPAI

2019 m. Balandžio 27 d., šeštadienis, 18:30 val. Švč. Mergelės Marijos nekaltojo prasidėjimo bažnyčia (Gegužių g. 57)

Atlikėjai
Ansamblis „Arsis“ (varpai, Estija)
Programoje:
J. S. Bach, P. Čaikovskij, F. Chopin, A. Pärt, T. Kõrvits, H. Eller
Koncertas nemokamas

Prieš dvylika metų festivalyje „Resurrexit“ apsilankiusio ansamblio „Arsis“ pasirodymas sulaukė ypatingo klausytojų dėmesio. Šiemet šis kolektyvas ir vėl koncertuos Šiauliuose. Šis išskirtinis ansamblis turi unikalią rankinių varpų kolekciją, o jais atliekama muzika – taip pat unikali. Čia muzikantai negroja ilgų partijų, o skambina varpais paeiliui. Muzika gimsta, atidžiai klausantis kitų ansamblio atlikėjų ir, žinoma, kreipiant dėmesį į pauzes bei natas partitūroje. Paprastai varpininkų ansamblį sudaro 10-15 narių, muzikos atlikimui naudojančių penkių oktavų rankinių varpų rinkinį. Tačiau „Arsis“ metė sau iššūkį – aštuoni atlikėjai skambina varpais, apimančiais net septynias oktavas (tiek klavišų yra fortepijono klaviatūroje). Be to, jie muziką atlieka be dirigento!

Koncerto partneris Estijos Respublikos ambasada Vilniuje.

FESTIVALIO UŽDARYMO KONCERTAS L. van Beethoven IX simfonija

2019 m. Balandžio 28 d., sekmadienis, 16:00 val., Šiaulių Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus katedra (Aušros takas 3)

Atlikėjai:
Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras
Choras „Vilnius"
Kauno valstybinis choras
Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“
Viktorija Miškūnaitė (sopranas)
Jovita Vaškevičiūtė (mecosopranas)
Tomas Pavilionis (tenoras)
Liudas Mikalauskas (bosas)
Dirigentas – Tomas Ambrozaitis
Koncertas nemokamas

Festivalį vainikuos vienas garsiausių klasikinės muzikos kūrinių – L. van Beethoven‘o Simfonija Nr. 9 d-moll, dar vadinama „Džiaugsmo“ ar „Epine“. Tai buvo paskutinė šio muzikos genijaus sukurta simfonija, kuriai jis skyrė net šešerius metus. Šį šedevrą Beethoven‘as sukūrė, būdamas visiškai kurčias. Joje panaudotas Friedrich‘o Schiller‘io poemos „Ode an die Freude“ („Odė džiaugsmui“) tekstas, kurį ketvirtojoje simfonijos dalyje atlieka solistai ir choras. Tai pirmas kartas, kai kompozitorius simfonijoje panaudojo žmogaus balsą. Garsioji „Džiaugsmo tema“ dabar yra Europos Tarybos, o nuo 1993 metų – Europos Sąjungos – himnas.
Nuolaidos bilietams taikomos moksleiviams, studentams, senjorams, žmonėms su negalia
Bilietai į renginius parduodami Šiaulių kamerinės salės „Polifonija“ ir visose TICKET MARKET kasose, PayPost skyriuose bei internetu (taikomas mokestis)
Rezervacija ir informacija telefonu (8~41) 525207

MASS OF THE RESURREXION

Sunday, April 21, 7 am St. Apostles Peter and Paul‘s Cathedral (Aušros takas 3, Šiauliai)Šiauliai State Chamber Choir “Polifonija”
(Meno vadovas ir vyr. dirigentas TOMAS AMBROZAITIS)
(Artistic Director and Chief Conductor Tomas Ambrozaitis)
ŠIAULIŲ VARINIŲ PUČIAMŲJŲ INSTRUMENTŲ KVINTETAS
Jūratė Minkevičiūtė (organ)
Šiauliai Brass Quintet

Holy Easter is one of the most important holidays in the Christian world, especially in Lithuania. In Siauliai, the morning of Christ's resurrection is special every year - the congregation of our city gathered in the cathedral of our city can listen to the canticles performed by a professional choir. The Resurrection Mass announces the Resurrexit Festival, which will begin on the second Easter day and will take place throughout the week, organised by Šiauliai State Chamber Choir Polifonija.

Opening concert of the festival IN THE LIGHT OF BAROQUE

Monday, April 22, 6 pm St. Apostles Peter and Paul‘s Cathedral (Aušros takas 3, Šiauliai)


Ensemble „AR‘s Musica“
Šiauliai State Chamber Choir “Polifonija”
Conductor Tomas Ambrozaitis
Program features J. S. Bach, G. F. Händel, A. Vivaldi, P. Vasks, A. Pärt

Free event

The ensemble AR’s Musica will launch a musical fire at the Resurrexit Festival and will invite you to celebrate the holy Easter, enjoying Baroque masterpieces. The classic baroque and contemporary interpretations will meet at the concert in the light of Baroque. J. S. Bach, G. Ph. Telemann, G. F. Handel, A. Vivaldi are the names of the baroque geniuses on whom the entire music of the 17th - 18th centuries is based. At the concert, their creations will ingeniously intertwine and will create dialogues with contemporary works - impressionistic, pictorial and sensual P. Vask’s “Landscape with Birds” and hypnotic suggestibility featuring A. Pärt’s composition Fratres, which combines elemental energy and great peace, the junction of a moment and eternity.

THE BERSIAD: BERSA AND HIS CONTEMPORARIES

Tuesday, April 23, 6 pm Šiauliai Chamber Hall „Polifonija“ (Aušros al. 15, Šiauliai)


Zagreb Guitar Quartet (Croatia)
Program features B. Bersa, M. Ravel, C. Debussy, M. de Falla
Tickets 7 Eur, 5 Eur

The music of Croatian composer Blagoje Bersa and his famous contemporaries M. Ravel, C. Debussy, M. de Falla, who created their music at the turn of the 19th and 20th centuries, will be plaid in the concert. Bersa, a little-known in Lithuania composer, travelled and worked in Europe. The period in which he lived marks an important event - in 1907 the first professional guitar quartet was established in Munich. The quartet performed with success in Germany and Austria, so it is likely that Bersa could hear the music performed by this ensemble there. What if that really had happened? What if Bersa and Ravel and Debussy and de Falla had written for the guitar, or for four of them? This evening’s programme takes us to an imagined world where that possibility comes true.

SOUNDING THE CENTURIES

Wednesday, April 24, 6.30 pm Church of the Immaculate Conception of the Blessed Virgin Mary (Gegužių St 57, Šiauliai)


Lina Marija Songailė (violin)
Vilimas Norkūnas (organ)
Program features J. S. Bach, G. Muffat, T. A. Vitali
Free event

The works of the 17th-18th century geniuses J. S. Bach, G. Muffat and T. A. Vitali will be performed at the concert. Young Lithuanian talents – Ms Lina Maria Songailė and Mr Vilimas Norkūnas - will demonstrate unlimited possibilities of seemingly incompatible instruments. It is hard to believe how many deep thoughts and strong feelings can be induced by sounds produced by a small instrument - the violin. And the organ, titled the King of Instruments, will bring the audience into deep musical prayer. The music that has endured centuries, performed by a great duo, will fill the sacred space of the church with life and beauty.

ELEGANT MUSIC

Thursday, April 25, 6 pm Šiauliai Chamber Hall „Polifonija“ (Aušros al. 15, Šiauliai)


Quatuor Akilone (France)
Program features W. A. Mozart, L. van Beethoven, J. Brahms
Tickets 7 Eur, 5 Eur

Although you would sometimes come across a string quartet with one woman player (or, very rarely, two!), you had never seen a group of professional string players form an all-female quartet. You can count the number of all-female groups on the fingers of one hand. For the last two years the maturity of Quatuor Akilone’s playing has astonished with its power, poetic imagination and beautiful instrumental colour, as these four young women deploy their consummate narrative skill. Whether they are playing Mozart, Beethoven, Schubert or Kurtag, their every concert could be made into a live CD. This ensemble devotes its elegant playing, generous tone and lively spirit to bringing depth and poetry to the works it performs. Four different personalities, characters and minds come together to form one single 16-stringed, 40-fingered instrument.

TRES SALVETE

Thursday, April 25, 6 pm Baisogala Manor House (R. Žebenkos St 12, Baisogala, Radviliškis region)


Diana Tiškovaitė (soprano)
Nomeda Bėčiūtė (aktor)
Regina Marozienė (kanklės)
Tickets 5 Eur, 3 Eur

“If I am a tree that will ever be cut / Do not make fences from me, / Do not cut me for firewood. / Make a bridge from me / Door or threshold, / where people greet each other.” (M. Martinaitis) These are the thoughts of three women - a singer Diana Tiškovaitė, actress Nomeda Bėčiūtė and player on the kanklės Regina Marozienė, about who we are, where we are, how we are, what we are ... The improvisations of voice, word and instrument invite you to greet heaven and Earth. Thrilled strings of music and word play reveal the philosophy of life, which strolls from the depths of the past, shattering the present and looking forward to the future.

EUROPEAN PIANO RECITAL (Dedicated to the 15th Anniversary of the European Union‘s biggest enlargement ever)

Friday, April 26, 6 pm Šiauliai Chamber Hall „Polifonija“ (Aušros al. 15, Šiauliai)


Wojciech Waleczek (piano, Poland)
Program features W. A. Mozart, C. Franck, T. Radoslavov, I. Zajc, D. Pentecost, E. Tubin, J. Vītols, M. K. Čiurlionis, etc.
Tickets 7 Eur, 5 Eur

Wojciech Waleczek is a virtuoso pianist with a remarkably wild and rich musical imagination, who likes challenges and surprises. He’s got some ready for us as well: he will perform even 25 plays for piano, each representing different states joining the European Union before 2004. This year is very important for both Lithuania and Poland, as both were among the ten countries that joined the EU that year, and this year we have a great opportunity to celebrate the 15th anniversary of this event. The Polish performer is sure that it is going to be fun not only to listen to the colourful music strand, but also to recognize the “representatives” of our countries. And finding out how he’ll do that is an intrigue certainly worth your attention!

A STORM IN THE SILENCE

Friday, April 26, 6 pm Plungė Oginskis Palace (Parko St 3A, Plungė)


Kaspars Zemītis (guitar, Latvia)
Šiauliai State Chamber Choir “Polifonija”
(Artistic Director and Chief Conductor Tomas Ambrozaitis)
Conductor Povilas Vanžodis
Program features J. S. Bach, E. Dārziņš, K. Zemītis, etc.
Tickets 7 Eur, 4 Eur

Kaspars Zemītis – a guitarist virtuoso, who fills music with his artistry and talent. When his fingers touches a string, a miracle happens - music revives, gets volume and breath. The guitar played by Kaspars sounds perfectly self-sufficient - you need no other instruments, no orchestra. Kaspars with his guitar can be much more interesting and attractive than the whole orchestra. K. Zemītis, the guitarist, composer and educator, will invite the audience to listen to the original and arranged compositions he will perform: from J. S. Bach to the famous Irish rock band U2. His Mass for the guitar and mixed choir will be played for the first time in Lithuania.

EASTER BELLS ARE RINGING

Saturday, April 27, 6.30 pm Church of the Immaculate Conception of the Blessed Virgin Mary (Gegužių St 57, Šiauliai)


Arsis Handbell Ensemble (Estonia)
Program features J. S. Bach, P. Čaikovskij, F. Chopin, A. Pärt, T. Kõrvits, H. Eller
Free event

Twelve years ago, the performance of the ensemble Arsis visiting the Resurrexit Festival, attracted special attention of the audience. This year this group will again perform in Šiauliai. Handbell ensemble is a unique collection of instruments and making music with them is also unique – the musicians don’t play long parts, instead they ring the bells in turn. And so handbell music is born by listening carefully to the other players and the conductor of course and paying attention to the pauses and notes in the score. Normally handbell ensembles consist of 10-15 members who use a set of bells of 5 octaves. Arsis Handbell Ensemble has challenged itself – 8 players have a set of handbells of 7 octaves (just as many as there are keys on the piano) and they perform without a conductor!

Closing concert of the festival Symphony No. 9 in D minor by Ludwig van Beethoven

Sunday, April 28, 4 pm St. Apostles Peter and Paul‘s Cathedral (Aušros takas 3, Šiauliai)


Lithuanian National Symphony Orchestra
(Artistic Director and Chief Conductor Modestas Pitrėnas)
Kaunas State Choir
(Artistic Director and Chief Conductor Petras Bingelis)
“Vilnius” Choir
(Chief Conductor Artūras Dambrauskas)
Šiauliai State Chamber Choir “Polifonija”
(Artistic Director and Chief Conductor Tomas Ambrozaitis)
Viktorija Miškūnaitė (soprano)
Jovita Vaškevičiūtė (mezzosoprano)
Tomas Pavilionis (tenor)
Liudas Mikalauskas (bass)
Conductor Tomas Ambrozaitis
Free event

The festival will be crowned with one of the most famous classical pieces of music - L. van Beethoven’s Symphony No. 9 in D minor, also called “of Joy” or “Epic”. It was the last symphony created by the genius of music, which it took six years to create. This masterpiece was created by Beethoven, being completely deaf. The text of Friedrich Schiller’s poem “Ode an die Freude” is used in it, which is performed by soloists and choir in the fourth part of the symphony. This is the first time the composer has used the human voice in the symphony. The famous theme of Joy is now the anthem of the Council of Europe, and since 1993 - the anthem of the European Union.