BAROKO PERLAI

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro solistai kviečia praleisti vakarą jaukioje kamerinėje atmosferoje, klausantis baroko epochos muzikos šedevrų. Daugelis tikriausiai žino, kad žodis „barokas“ yra kilęs iš portugališko žodžio „barroco“, kuris reiškia netaisyklingos formos perlą. Tokia ir visa barokinė muzika – tarsi įmantrios formos brangakmenis.

S. Bachas, G. F. Händelis, A. Vivaldi ir G. B. Pergolesi – tai baroko epochos genijų, ant kurių laikėsi visa XVII–XVIII a. muzika ir kurių kūriniai papuoš šį ypatingą koncertą, vardai. Šių kompozitorių muzika ne tik žavėjo klausytojus savo puošnumu ir didybe, bet ir suformavo didžiąją dalį klasikinės muzikos kanono. Pagrindinės melodijos labai ornamentiškos, jausmai ir emocijos perteikiami sudėtingu muzikiniu turiniu, o kontrastai naudojami vidinėms dramoms atskleisti.

„Tai iš tikrųjų labai harmoninga ir šviesi muzika. Joje nėra destrukcijos – kai jos klausai ar groji, širdis džiaugiasi, tampi laimingesnis“, – teigia koncerto sumanytojas, Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro fleitininkas Andrius Radziukynas. Pasak menininko, baroko muzika gali veikti ir kaip puikus priešnuodis mūsų visuomenėje įsigalinčiam negatyvumui.

Koncerte muzikuos Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro primarijai – muzikantai, grojantys orkestro pirmuosiuose pultuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *