FESTIVALIO UŽDARYMO KONCERTAS

Festivalį vainikuos W. A. Mozarto „Krönungsmesse“ (Karūnavimo mišios) ir „Vesperae Solennes de Confessore“.

Trumposios „Karūnavimo“ mišios buvo sukurtos Zalcburge, Mocartui grįžus po nesėkmingų darbo paieškų Paryžiuje ir Manheime. Tuomet jo tėvas parūpino jam vargonininko ir kompozitoriaus vietą miesto katedroje. Kūrinys pirmą kartą buvo atliktas prieš beveik 240 metų  Šv. Velykų dieną. „Karūnavimo“ mišiomis jas imta vadinti XIX a. pradžioje, kai ši muziką įprastai skambėdavo karališkų asmenų karūnavimo ceremonijų metu.

Mišparai „Vesperae Solennes de Confessore“ buvo paskutinis kūrinys, kurį W. A. Mocartas sukūrė Zalcburgo katedros užsakymu.

Per Atvelykį įstabaus grožio klasikinės muzikos kūrinius publikai dovanos visas būrys ryškiausių Lietuvos atlikėjų. Tikra renginio puošmena – jauni, bet pripažinimą ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje pelnę solistai V. Miškūnaitė, N. Petročenko, T. Pavilionis ir E. Chrebtovas. Ilgametę kūrybinio bendradarbiavimo scenoje patirtį turinčių  kolektyvų – Lietuvos kamerinio orkestro, chorų „Vilnius“ ir „Polifonija“ – darnus muzikavimas nuspalvins Prisikėlimo šventę didingais ir pakylėtais tonais. Diriguos Tomas Ambrozaitis, festivalio „Resurrexit“ ir choro „Polifonija“ meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *