DUO BAROCCO

DUO BAROCCO: Saulė ŠERYTĖ (mecosopranas);
Renata DUBINSKAITĖ (mecosopranas);
Vaiva EIDUKAITYTĖ-STORASTIENĖ (vargonai).

Mecosopranai Saulė Šerytė ir Renata Dubinskaitė susivienijo į „Duo Barocco“ 2010 metų pradžioje, siekdamos dalintis su klausytojais savo meile senajai vokalinei muzikai, supažindinti juos su Lietuvoje retai atliekamais baroko kūriniais. „Duo Barocco“ yra vienas iš nedaugelio Lietuvos ansamblių, kurie specializuojasi senosios muzikos srityje. Dainininkės stažavosi senosios muzikos ir šokio akademijose Čekijoje ir Prancūzijoje, Vilniuje vykusiuose meistriškumo kursuose su kviestiniais dėstytojais iš Prancūzijos, Italijos ir Argentinos, nuolat tobulinasi koncertuodamos kartu su senosios muzikos ekspertais iš užsienio. „Duo Barocco“ dažnai koncertuoja su nacionalinės filharmonijos ansambliu „Musica Humana“, duetas yra dainavęs su choru „Jauna muzika“ ir Vilniaus savivaldybės „Šv. Kristoforo orkestru“, Valstybiniu Baltarusijos kameriniu orkestru, diriguojant maestro Sauliui Sondeckiui, Kauno muzikinio teatro kolektyvu ir kitais orkestrais. Savo kamerinės muzikos programas „Duo Barocco“ dainininkės yra pristačiusios ne tik Lietuvoje, bet ir Prancūzijoje bei Šveicarijoje. „Duo Barocco“ repertuare – XVII–XVIII amžiaus operų duetai bei arijos, sakralinė ir kamerinė vokalinė muzika. Nemaža dalis jų atliekamų kūrinių Lietuvoje skamba pirmą kartą. Dainininkės domisi baroko retorika, gestų kalba, šokiu, daile, savo koncertines programas papildo edukaciniais pasakojimais, teatralizuotais elementais ir vaizdo projekcijomis.

Renata Dubinskaitė pradėjo dainavimo studijas jau įgijusi dailės istorijos ir teorijos magistrą Vilniaus dailės akademijoje ir apsigynusi menotyros daktaro disertaciją. 2009 m. debiutavo muzikos scenoje, 2015 m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė dainavimo studijas pas prof. Vladimirą Prudnikovą. Dubinskaitė yra Tarptautinio Tiito Kuusiko kamerinio dainavimo konkurso laureatė ir Vincės Jonuškaitės-Zaunienės dainininkių konkurso laureatė. Stažavosi dainavimo meistriškumo kursuose Prahoje, Sable (Prancūzijoje), Berlyne, Gotenburge, Kopenhagoje, Bolonijoje. Dainininkė yra sukūrusi įvairius operos vaidmenis: Česoniją G. Pagliardi operoje „Kaligula“ (su Prancūzijos ansambliu „La Poeme Harmonique“), Elpiną A. Vivaldi operoje “Ištikimoji nimfa”, Holoferną A. Vivaldi oratorijoje „Juditos triumfas, Kserksą G.F. Händelio operoje „Kserksas“, vaidmenis operos pastiše „Galantiškasis Kazanovos barokas“ ir sakralinio teatro spektaklyje pagal G.B. Pergolesi „Stabat Mater“. Dubinskaitė dažnai kviečiama atlikti alto partijas stambios formos koncertiniuose kūriniuose. Nuo 2010 m. Dubinskaitė yra aktyvi senosios muzikos renginių organizatorė, prodiusuojanti ansamblių „Duo Barocco“ ir „Canto Fiorito“ veiklą.

Saulė Šerytė, M. K. Čiurlionio menų gimnazijos absolventė, solinį dainavimą baigė Graco Meno Universitete (Austrija) meno magistrės laipsniu. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos meno doktorantūros studijose rengė ir apgynė meno projektą „Italų ir prancūzų baroko vokalinės muzikos ornamentika: istorinių šaltinių lyginamoji analizė“, jai suteiktas menų daktarės laipsnis. Nuo 2014 m. dėsto dainavimą LMTA. Šerytė yra konkurso „Wagner forum Graz“ specialiosios premijos laureatė ir „Tiito Kuusiko tarptautinio kamerinės muzikos konkurso“ laureatė. Dainininkė stažavo vokalo meistriškumo kursuose Nyderlanduose, Italijoje, Slovėnijoje, Prahoje, Sablė (Prancūzija), Berlyne. Šerytė dainavo festivaliuose ir koncertavo ne tik Lietuvoje, bet ir Austrijoje, Slovėnijoje, Rusijoje, Prancūzijoje ir Šveicarijoje. Ji atliko įvairius operų vaidmenis: Bradamantę G.F. Händelio operoje „Alcina“, trečiąją damą W.A. Mozarto operoje „Užburtoji fleita“, Marceliną Mozarto operoje „Figaro vedybos“, kelis vaidmenis H. Purcello operoje „Didonė“, taip pat alto partijas stambios formos koncertiniuose kūriniuose. Dainininkės repertuare taip pat gausu lied žanro programų.
Fotografijos autorė Agnė Gintalaitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *