Neda Malūnavičiūtė ir Olegas Ditkovskis

Neda MALŪNAVIČIŪTĖ ir Olegas DITKOVSKIS

Neda Malūnavičiūtė – džiazo vokalistė, dainų atlikėja, fleitininkė.

Mokėsi ir baigė Vilniaus 10-metę Balio Dvariono muzikos mokyklą fleitos specialybę pas mokytoją Paulių Koncę ir džiazo pagrindus pas Vladimirą Čekasiną. Vėliau mokėsi ir baigė Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos aukštesniąją muzikos mokyklą fleitos specialybę.

Aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir už jos ribų. 1988-1991 metais – alternatyvios muzikos grupės „NNB“ dainininkė ir fleitininkė. N. Malūnavičiūtė, yra tarptautinių konkursų laureatė, garsių Europos tarptautinių džiazo festivalių dalyvė. Pop ir roko muzikiniuose apdovanojimuose pripažinta geriausia Lietuvos vokaliste (1995, 1997). Dukart apdovanota „Bravo“ statulėlėmis: 2003 metais – kaip geriausia vokalistė, 2008 metais – už geriausią pop muzikos albumą „Geriausios dainos“.

Dalyvavo įrašant muziką teatrui, kinui ir kitų žanrų muzikiniuose projektuose. Su įvairiais kolektyvais koncertavo Austrijoje, Šveicarijoje, Lenkijoje, Estijoje, Latvijoje, Moldavijoje, Rumunijoje, Ispanijoje, Švedijoje, Suomijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Baltarusijoje. Koncertavo su tokiais kolektyvais, kaip „Jazz4“, „Vilnius Jazz Quartet“, Dainiaus Pulausko džiazo kolektyvu, pianistu Daniilu Krameriu (Rusija), Kauno bigbendu, Šiaulių bigbendu , Vilniaus džiazo orkestru (vadovas Remigijus Rančys), grupe „Street Dancer“ (JAV), Raivo Tafenau Quartet (Estija, Suomija), grupe „Blues Makers“. Aktyviai koncertuoja su aktorium Olegu Ditkovskiu, džiazo pianistu Richardu Baniu ir Vytauto Labučio kvartetu.

2012 metais džiazo festivalyje „Birštonas‘2012“ apdovanota didžiuoju prizu už nuopelnus Lietuvos džiazui.

Olegas Ditkovskis – aktorius ir dainuojamosios poezijos atlikėjas, dažniausiai kuriantis dainas pagal poetų Henriko Radausko, Antano A. Jonyno, Sigito Gedos eiles. Jo kūryba neatsiejama nuo garsios grupės „Aktorių trio“ (Kostas Smoriginas, Saulius Bareikis, Olegas Ditkovskis) dainų. „Aktorių trio“ grupė, susikūrusi 1995 metais, iškart tapo populiari, bet po trejų pavydėtinos sėkmės metų jos nariai išsiskyrė: K. Smoriginas pradėjo solinę karjerą, o S. Bareikis ir O. Ditkovskis tęsė pasirodymus dviese – 1998 metais įvyko pirmasis jų grupės „Adios“ koncertas. Tačiau, aktorių nuomone, laikas, kurį jie praleido atskirai, buvo naudingas – atsirado erdvės naujoms idėjoms, naujiems tekstams ir dainoms. 2006 metų pavasarį aktoriai pasikvietė prisijungti ir pamėginti kartu pamuzikuoti Nedą Malūnavičiūtę. „Bandymas buvo labai sėkmingas, ir mes iki šiol „bandome“, – sako Neda. Kiek vėliau Neda ir Olegas pradėjo kurti programas dviese. Jų duetas – savotiška alternatyva dabar jau įvairiomis sudėtimis koncertuojančiai grupei.

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *