Ralf TAAL (fortepijonas, Estija)

Ralf TAAL (fortepijonas, Estija)

Estijos profesionalių muzikų sąjungos narys.

Pianistas Ralf Taal 1992 metais baigė Talino aukštąją muzikos mokyklą pas Maigi Pakri ir Bruno Lukk. 1998 metais – Estijos muzikos akademiją pas Lauri Väinmaa ir Peep Lassmann. Dalyvavo meistriškumo kursuose, vedamuose Kalle Randalu, Arbo Valdme, Petro Geniušo, Boris Berman ir kt.

Ralf Taal meistriškumas buvo aukštai įvertintas keliuose nacionaliniuose ir tarptautiniuose pianistų konkursuose: I vieta Virtuosi per Musica di Pianoforte Ūstyje prie Labės (Čekija, 1989), Estijos pianistų konkurse (1994) ir festivalyje-konkurse Con Brio’94. 1995 metais laimėtas specialusis prizas Franco Šuberto pianistų konkurse Dortmunde.

Ralf Taal nuo 1998 metų akompanuoja Estijos teatre, nuo 1993 metų – Estijos muzikos ir teatro akademijoje. Nuo 1998 metų dėsto fortepijoną Gerg Ots muzikos mokykloje, o nuo 2003 metų – Estijos muzikos ir teatro akademijoje.

Kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas koncertavo Estijoje, Suomijoje, Švedijoje, Norvegijoje, Vokietijoje ir Latvijoje. Bendradarbiavo su dirigentais Eri Klas, Paavo Järvi, Arvo Volmer, Olari Elts, Tõnu Kaljuste, Anu Tali, Jüri Alperten, Leo Krämer. Taip pat atliko solo partijas koncertuose su visais Estijos orkestrais.

Ralf Taal scenoje pasirodo su dainininkais Mati Palm, Pille Lill, Helen Lokuta, Kristine Opolais, trimitininku Indrek Vau, klarnetininku Toomas Vavilov, smuikininku Andrus Haav ir kt.

Ralf Taal solinio ir ansamblinio muzikavimo įrašai yra padaryti Estijos radijuje.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *